eXtremalny Bieg Godzinny


Data wpisu: 7 sierpnia 2015 r.
Ostatnie zmiany: 7 sierpnia 2015 r.
Autor: SFX


1. eXtremalny Bieg Godzinny rusza już jutro!


Atrakcje na trasie 1. eXtremalnego Biegu Godzinnego.

Wspaniała pogoda.

Pogoda zapowiada się doskonała... taka jaka własnie miała być podczas debiutanckiego biegu eXtremalnego w Koszalinie. Właśnie tak sobie to wyobrażałem :). Gorąco, żar, piach i godzinne zmagania. Na końcu nie mniej ekstremalny medal.

Woda na trasie.

Postaramy się zapewnić wystarczającą ilość płynów do zaspokojenia Waszych potrzeb podczas biegu. Woda będzie dostępna na każdym okrążeniu w ustawionych na stołach kubeczkach, lub do samodzielnego nalania z większych pojemników.

W miarę możliwości kubeczki będą podawane biegnącym przez wolontariuszy.

Trasa.

Na trasie napotkacie z pewnością ciekawe obiekty przyrodnicze, które będziecie mijać na wysięgnięcie ręki. Oczekiwać na Was będzie dobrze oznaczona 1-kilometrowa pętla, którą będzie trzeba pokonać co najmniej jeden raz. Bieg kończy się wraz z przekroczeniem linii mety po upływie pełnej godziny. Jeśli rozpoczniecie kolejne okrążenie przed wskazaniem zegara wynoszącym 1h00'00" będziecie mieli za zadanie ukończyć jeszcze jedno okrążenie.

Trasa obfituje w trzy intensywne podbiegi oraz zróżnicowaną pozostałą jej część. Na kilometrowym odcinku odnajdziecie około 200 metrów terenu płaskiego.

Wyprzedzanie? Uwaga!

Skoro będziecie pokonywać krótką pętlę wielokrotnie, to z pewnością część z Was będzie miała okazję nie tylko wyprzedzania swoich rywali, lecz również omijania osób biegnących wolniej. Przestrzegamy, że trasa jest w wielu miejscach wąska i wyprzedzanie oraz omijanie innych jest bardzo utrudnione. Miejcie to na uwadze, szczególnie podczas ostrych zbiegów. Biegnijcie z umiarem i pełną kontrolą!

Możecie być też osobami wyprzedzanymi... czyli tymi, dla których najważniejsze będzie pokonywanie własnych słabości. Zwracajcie szczególną uwagę na osoby biegnące za Wami i chcące Was wyprzedzić - jeśli tylko będzie taka możliwość ustępujcie z trasy i pozwólcie na bezpieczne i sprawne pokonywanie trasy przez szybszych.

Kijki trekingowe.

Podczas biegu obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania z dodatkowego wyposażenia biegowego w postaci kijków trekingowych lub innego dodatkowego sprzętu ułatwiającego pokonywanie trasy.

Koszulki.

Biegowe koszulki "bez rękawków" otrzymacie w ramach pakietu startowego - będzie więc natychmiastowa możliwość wykorzystania ich w biegu :), do czego zachęcamy.

Medale.

Wyjątkowe i jedne z najbardziej okazałych medali biegowych będą Wam przekazywane indywidualnie podczas zakończenia imprezy.

Partnerzy główni:

Lider Animator Obudź Swoje Ciało - Coca-Cola Polska. GIPO

Partnerzy:

Daricke Grupa Ratownictwa PCK Koszalin DAJAR Koszalin pełnia życia